Vyskúšajte pripravovanú novú verziu stránky na adrese http://nova.dolnastreda.sk/.
Dnes je Nedeľa, 24. 9. 2023, meniny oslavuje Luboš, Lubor.
Mapa stránok
Vysoký kontrast
žiadna aktívna anketa

zobraziť ankety
0 návštev dnes
1 návštev včera
228987 návštev celkovo

MACH TRADE, spol. s r.o. AGRANA Sugar
Oznamy
06.09.2013 | Na úradnej tabuli pribudla pozvánka na 20. riadne zastupiteľsvo
06.08.2013 | Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu 3. stupňa v dôsledku výrazného vzostupu teploty vzduchu. Nakoľko je pravdepodobnosť poškodenia zdravia a ohrozenia života spôsobeného nadmerným zaťažením organizmu, odporúčame občanom vyhýbať sa priamemu slnečnému žiareniu a dodržiavať pitný režim.
19.06.2013 | Dňa 25.06.2013 sa bude konať 19. riadne zastupiteľstvo. Program bude zverejnený v zákonom stanovenej lehote.
27.05.2013 | Na úradnej tabuli pribudla pozvánka na 18. riadne zastupiteľsvo
20.05.2013 | Tohtoročná oslava MDD v našej obci sa uskutoční v sobotu 25.5. o 14.00 na Barine. Čakajú vás hry , kolotoč, guláš a iné. Všetkých srdečne pozývame.

Novinky

Útoky na obecnú stránku
Admin - 16.01.2012

----- Originálna správa -----
From: *
To: *
Sent: Sunday, January 08, 2012 6:18 PM
Subject: zhadzovanie servera

Dobrý deň,
píšeme Vám kvôli tomu, že v posledné dni zaznamenávame útoky na Vašu stránku, čo spôsobuje preťaženie našich serverov. Tým sú ovplyvnení aj iní zákazníci.

Útoky pochádzajú zo Slovenska, konkrétne zo siete poskytovateľa internetu - Slovanet. Obraciame sa na Vás z toho dôvodu, či neviete o niekom, kto by mohol mať niečo proti Vašej stránke alebo obci. Pomohlo by nám to pri riešení tohto problému, keďže sme v tejto veci začali jednať i po právnej stránke.
-----

Vysvetlenie a komentár pána starostu budú uverejnené v blízkom čase vo fóre.

 Pozvánka
Obecný úrad - 07.11.2011

Riaditeľstvo Základnej školy v Dolnej Strede srdečne pozýva detí a ich rodičov, starých rodičov a priateľov školy na Martinský lampiónový sprievod, ktorý sa uskutoční v piatok 11.novembra 2011 o 16.30 hod.

Zraz bude pred školou o 16.30 hod a sprievod sa presunie cez Cintorínsku ulicu na Kostolné námestie a ukončí sa na námestí pred kostolom. Prineste si lampión a rozžiarme spolu obec netradičnými svetielkami a podeľte sa s nami o nezvyčajný zážitok.

Riaditeľstvo Základnej školy v Dolnej Strede srdečne pozýva deti a ich rodičov na stretnutie s Majstrom N. Akcia sa uskutoční v sobotu 12.novembra o 10.00 hod. Majster N Vás privíta v škole, kde spolu pokrstíme našu novozrekonštruovanú školičku a určite si aj s Majstrom N zasúťažime.Program Dňa obce
Obecný úrad - 24.08.2011

Vážení spoluobčania!

       Dňa 27. augusta 2011 sa uskutoční Deň našej obce. Obecná samospráva si Vás touto cestou dovoľuje pozvať na oslavy prvej písomnej zmienky o obci Dolná Streda s nasledovným programom:

- o 13.00 hod. je prezentácia účastníkov 5.ročníka súťaže o najlepší Dolnostredský guláš

- o 16.00 hod. otvorenie Dňa obce

- o 16.00 hod. majstrovský futbalový zápas dorastencov ŠK Dolná Streda a ŠK Pusté Sady

- o 18.00 hod. futbalový zápas starí páni Dolná Streda a starí páni Zavar

- o 17.45 hod. vyhodnotenie gulášovej súťaže a odovzdanie cien úspešným mužstvám

- o 18.30 hod. zapálenie vatry a opekanie špekáčikov pre deti aj dospelých

      Sprievodná akcia počas konania osláv Dňa obce je zábava hlavne pre deti, kde od 16.00 hod. budú k dispozícií zadarmo detský kolotoč, šmýkacia opica, trampolína, ako aj vozenie detí na konskom povoze.

V prestávke majstrovského zápasu a bezprostredne po ňom bude prebiehať súťaž o najlepšieho strelca pokutových kopov organizovaná Športovým klubom./Prihlásiť sa možno tesne pred súťažou prípadne v pohostinstve Šport klub Andel - štartovné 1,-€/.

      Poslanci a poslankyne obecného zastupiteľstva uvaria guláš pod dohľadom skúseného kuchára a jeden kotol srnčieho gulášu uvaria naši domáci poľovníci, pôsobiaci v Poľovníckom združení Hubert Nebojsa. Guláš bude zdarma. O občerstvenie sa postará pohostinstvo Andel a cigánsku pečienku pripraví Športový klub.

Na počúvanie a do tanca bude hrať DJ Fero.

Organizátori Dňa obce sa tešia na Vašu účasť.

 MDD na Barine
Vladimír Tomčányi - 19.05.2011

Dňa 12.6.2011 v nedeľu o 15.00 sa uskutoční na detskom ihrisku „Na barine" Medzinárodný deň detí. Prichystané budú hry a sladké odmeny pre deti a guláš pre všetkých.

Kto chce  akýmkoľvek spôsobom sponzorsky pomôcť, môže kontaktovať V. Vaška, V. Tomčányiho, alebo Obecný úrad.

(Ceny do súťaží, mäso na guláš, organizačná pomoc pri hrách atď.)

 Za prípadnú podporu ďakujeme.Návrh VZN 2-2011 o povoľovaní a poplatkoch za reklamu
Hornak Pavol - 08.05.2011

Na úradnej tabuli pribudol návrh VZN 2 - 2011 o povoľovaní a umiestnení reklamy na pripomienkovanie.Starosta - 11.04.2011

Na úradnej tabuli je uverejnená Pozvánka  na 3. riadne zasadnutie Obecného zastupiteľstvaLavička, ktorá bola odcudzená pred niekoľkými dňami, sa vráti späť na svoje miesto v Oddychovej zóne Dolnej Stredy
Vladimír Tomčányi - 30.03.2011

 

Včera večer našiel odcudzenú lavičku dolnostredský rybár pán Vanek pri Váhovskom moste. Nikto ju neumiestnil do svojej záhradky, ale jednalo sa o číry vandalizmus. Lavička je trochu zničená - dáme ju do poriadku, natrieme a v mesiaci apríl osadíme späť na pôvodné miesto. Taktiež natrieme aj ostatné lavičky, aby slúžili všetkým priateľom prírody.

Tento oznam môžete brať aj ako pozvánku pre milovníkov prírody na prechádzku do Oddychovej zóny v Dolnej Strede.

Komisia pre životné prostredieUkradnutá lavička - odmena 100 Eur!
Vladimír Tomčányi - 27.03.2011

 

 

V posledných dňoch, alebo týždňoch bola odcudzená lavička z Oddychovej zóny pri Zelenke v Dolnej Strede. Jedná sa o polkmeň z agátového dreva natretý belinkou s vygravírovaným nápisom „Dolná Streda.“ Nápis je cca 10 cm vysoký a 1 cm hlboký.

Ponúkame odmenu 100 Eur za informácie, vďaka ktorým nájdeme zlodeja. Lavičky zaplatili  priatelia prírody z vlastných peňazí s cieľom, aby slúžili všetkým a nie jednému egoistovi v jeho záhradke.

Prípadné informácie môžete zavolať  na OcÚ Dolná Streda 031/7892988, alebo poslať na mail: absered@stonline.sk 

Komisia pre životné prostredie v Dolnej StredeBrigáda
Vladimír Tomčányi - 20.03.2011

Milí spoluobčania,

dňa 26.marca 2011  v sobotu, sa uskutoční jarná brigáda

 Zraz na futbalovom ihrisku v Dolnej Strede o 8.00

Prineste si so sebou rukavice, kopu energie a chuť meniť veci k lepšiemu.

Cieľ brigády:

Upratať našu dedinu po zime, dočistiť pobrežie Váhu a okolie obce.

Pitný režim a guláš zabezpečený. Predpokladaný koniec o 12.30 hod. V prípade nepriaznivého počasia bude brigáda presunutá na apríl.Oznámenie
Starosta - 16.03.2011

 

Vážení občania

 

            Vzhľadom na to, že sa v tomto čase začína s fyzickou realizáciou projektu „Rekonštrukcia Kostolného námestia v obci Dolná Streda“ na ktorú obec získala finančné prostriedky z ROP (Regionálny operačný program) v celkovej sume viac ako 650.000.- € známejšie ako „Eurofondy“ chcem Vás požiadať v mene svojom ako starostu obce, ale aj v mene celej samosprávy obce o trpezlivosť a zhovievavosť počas realizácie tohto diela, nakoľko budú z nej vyplývať aj isté obmedzenia v doprave, ale i iných predtým bežných činnostiach.

Ak by ste mali akékoľvek otázky týkajúce sa tohto diela rád Vám ich odpoviem resp. vysvetlím. Celkový výkres zmien Kostolného námestia je dostupný k nahliadnbutiu komukoľvek vo vestibule Obecného úradu.

 

            S realizáciou by sa malo skončiť podľa podpísaných zmlúv do konca roka 2011.

Za pochopenie a toleranciu Vám vopred ďakujem.

 

 

                                                                                                          Starosta obce

                                                                                                          Mgr. Ľuboš ŠÚRY

 Nové foto v galérii.
Hornak Pavol - 27.02.2011

V galérii pribudli nové fotky zo škôlky ( sedem galérií ).Rozpočet obce.
Hornak Pavol - 22.02.2011

V sekcii Dokumenty na stiahnutie - Ostatné dokumenty je uverejnený rozpočet obce Dolná Streda na r.2011 a výhľad na r.2012 a 2013.